• O szkole

opiekaSzkoła Podstawowa nr 3 im. Arkadego Fiedlera jest placówką oświatową prowadzoną przez Urząd Gminy Polkowice.

– Gwarantujemy dobry poziom edukacji – wśród naszych uczniów i absolwentów są laureaci wielu konkursów i zawodów sportowych.

– Rozwijamy zainteresowania, uzdolnienia, pasje uczniów poprzez bogaty wybór zajęć pozalekcyjnych:poasje koła przedmiotowe, koła zainteresowań, sekcje sportowe, zespół taneczny.

– Proponujemy pomoc psychologiczno-pedagogiczną, w tym zajęcia specjalistyczne: Biofeetback, terapia logopedyczna, socjoterapia, indywidualna terapia pedagogiczna, zajęcia rewalidacji, zajęcia gimnastyki korekcyjnej oraz zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.

grupa-dzieci– Dbamy o przyjazny klimat i atmosferę wzajemnej życzliwości. Staramy się zapewniać naszym wychowankom poczucie bezpieczeństwa i skutecznie przeciwdziałać szkolnym patologiom.

– Każdy uczeń znajdzie opiekę świetlicy szkolnej czynnej codziennie od 06:30 – 16:00. Naszą chlubą są trzy sale świetlicowe, w których uczniowie zapewnioną mają profesjonalną pieczę po lekcjach oraz ciekawe zajęcia.fot2

– Powodem do dumy jest basen, dzięki któremu wyposażamy wszystkich uczniów w umiejętność pływania już od zerówki. Powadzimy zajęcia ruchowe w Aquaparku.

– Od wielu lat propagujemy wyjazdy uczniów klas III na „zielone szkoły”.

turysta_600_jpg– Dajemy uczniom możliwość wzięcia udziału w wielu wycieczkach turystyczno – krajoznawczych.

– Prowadzimy spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin oraz sławnymi osobami.

– Nasi uczniowie wydają gazetkę szkolną pn. „Spięcie”.

– Organizujemy szereg imprez szkolnych i uroczystości, w tym:

• Ślubowanie klas pierwszych
    • Świetlicowy Przegląd Twórczości Dziecięcej
    • Pasowanie uczniów klas I na czytelnika
    • Dzień Górnika
    • Festyn Mikołajkowy
    • Dzień Babci i Dziadka
    • Wigilie klasowe
    • Mamy się czym pochwalić
    • Pierwszy Dzień Wiosny
    • Dzień Dziecka
    • Dzień Rodzinki
    • Obchodzimy uroczyście święta państwowe
    • i inne

– Oferujemy opiekę medyczną (od 8.00-15.30) i stomatologiczną (dwa razy w tygodniu).

– Nasza szkoła wdraża swoich uczniów do aktywnego korzystania z technologii informacyjno – komunisportowykacyjnych w dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych ze stałym dostępem do Internetu.

– Nasza placówka posiada odnowione sale gimnastyczne i nowoczesne zaplecze sportowe.

– Mamy doskonale zagospodarowany  teren wokół szkoły. W 2013 r. dokonano otwarcia kompleksu sportowego z placem zabaw. Na zadbanym, ogrodzonym terenie dzieci i młodzież mogą bezpiecznie spędzać wolny czas.

stolowka– Nasza szkoła posiada stołówkę oferującą tanie i smaczne obiady.biblioteka2

– Na terenie szkoły znajduje się  biblioteka (wypożyczalnia i czytelnia), która dysponuje bogatym i różnorodnym księgozbiorem i daje uczniom, również, możliwość korzystania z  komputerów.

– Oferujemy naukę języków obcych już od klasy I: język angielski i język niemiecki.

Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach, nie tylko o zasięgu lokalnym, ale również w konkursach na szczeblu krajowym i europejskim. W 2010 r. Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości, Wolności i Bezpiecze11ństwa Komisji Europejskiej zorganizowała konkurs pod nazwą „Narysuj mi prawo”. Dotyczył on 20-stej rocznicy podpisania Konwencji o prawach dziecka. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzież11y praw dziecka, tak aby młodzi Europejczycy byli bardziej świadomi i wiedzieli, w jaki sposób można tych praw bronić. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli III miejsce w kategorii wiekowej 10-14 lat. Reprezentował nas zespół uczniów w składzie: Oliwier Korsak, Bartosz Doszczenko, Piotr Gadomski oraz Kacper Opiłka. Nasi zwycięzcy obecni byli na spotkaniu z Therese Duffy-Haeusler, Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Naszym laureatom konkursu gratulował również Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka. W ceremonii ogłoszenia zwycięzców konkursu wzięli udział również: Dyrektor Departamentu Praw Człowieka, Agnieszka Dąbrowiecka, Prokurator, Andrzej Augustyniak, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Krystyna Tomasiewicz,  Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ewa Szydłowska.

11

Uczniowie z naszej szkoły, co roku, biorą udział w europejskim konkursie artystycznym organizowanym przez Komitet Regionów z ramienia Unii Europejskiej. Każdego roku konkurs skoncentrowany jest na określonym temacie przewodnim. Celem konkursu jest poznanie regionów Unii Europejskiej, widzianych oczami dziecka, wspieranie dziecięcej wyobraźni i kreatywności oraz uwrażliwienie na piękno własnego regionu. Efektem pracy uczniów są wydane w postaci pocztówek rysunki uczniów.

W 2009 r. hasłem konkursu był „Mój region, moje tradycje”. Zwyciężyły w nim Anna Kowalczyk, Hanna Kaftanowicz oraz Patrycja Owczarek – uczennice naszej szkoły.

P_Owczarek  H_kaftanowicz  A_Kowalczyk

W 2010 r. był to „Mój region, moje święta” – laureatkami konkursu zostały Weronika Lasko, Ewelina Tomczyk oraz Aleksandra Wierzbicka.

CCF20140116_00000  E.Tomczyk  W_Lasko

W 2012 r. w powyższym konkursie pod hasłem „Mój region, moje środowisko” reprezentowały nas z pozytywnym skutkiem: Julia Parzuchowska, Magdalena Kozina oraz Kinga Spigiel.

J_Parzuchowska  K_Spigiel  M_Kozina

Kolejny raz prace naszych uczniów zostały wyróżnione przez Komitet Regionów w międzynarodowym konkursie plastycznym pod hasłem „Mój region, nasza szkoła” w roku 2016. Lidia Jakubiszyn, Jagoda Liska i Bartek Litwiniec odbierali nagrody z rąk starosty polkowickiego i członka Komitetu Regionów – Marka Tramś.