• Mistrzowie Kodowania

logo_mistrzowie2

Nasza szkoła w tym roku szkolnym również została zakwalifikowana do V edycji programu Mistrzowie Kodowania. Jest to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania  w polskich szkołach. Obejmuje on uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Projekt realizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Partnerami: Centrum Cyfrowym  Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

W ramach Tygodnia Kodowania proponujemy uczniom następujące wydarzenia:

• Lekcja kodowania „Ozokraina” – sterowanie robotem, uczniowie klas V
    • Tworzenie animacji „LogoKraina” – uczniowie klas VI
    • Programowanie z tabletem (19.10.2017r.) – uczniowie klas młodszych podczas przerw mogli zmierzyć się z zadaniami, które pozwalają na ćwiczenie prostych, jednoznacznych instrukcji i ich precyzyjnego wykonywania
    • Wieczór z grą ScottieGo! (20.10.2017 r. od 17.00 do 19.00)- warsztaty dla uczniów klas IV