• Konkursy 2017/2018

  XIII MIĘDZYPOWIATOWY TURNIEJ TAŃCA NOWOCZESNEGO

  Bez tytułu5 Dyplom - wyróżnienie

  29 maja, zespół taneczny „Kolorowe iskierki”, po raz pierwszy, wziął udział w konkursie tańca. Był to XIII Międzypowiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego w Radwanicach. W konkursie startowało aż 29 zespołów tanecznych.

  Nasze tancerki, mimo stresu i wielkiej tremy, zaprezentowały się bardzo ładnie, kolorowo i radośnie. Jury przyznało naszym dziewczynkom wyróżnienie, co, jak na pierwszy raz, było ogromną i wspaniałą nagrodą!

  Bardzo serdecznie gratulujemy dziewczętom tego osiągnięcia! I życzymy zdobywania kolejnych sukcesów!

  Zapraszamy do Świetlicowej galerii.


  I Powiatowy Konkurs Programowania w Scratch

  23 maja 2018 roku zostały ogłoszone wyniki I Powiatowego Konkursu Programowania w Scratch. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VII i gimnazjalistów i polegał na samodzielnym napisaniu przez uczestników programu w języku Scratch symulującego grę w tenisa ziemnego.

  Całe podium zajęli uczniowie z klas gimnazjalnych naszej szkoły. I miejsce zajął Jakub Opyrchał z klasy IIIa, II miejsce zdobył Jakub Machowicz (IIa), a III miejsce – Jakub Kermes (IIIa).

  1pkp_jakub_kermes 1pkp_jakub_kermes3 1pkp_jakub_machowicz 1pkp_jakub_machowicz2 1pkp_jakub_opyrchal 1pkp_jakub_opyrchal1


  Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej

  Już po raz czternasty odbył się Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej. Głównym celem tegorocznej edycji było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych.

  Uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy nagrody w grupie „klasy VII i gimnazjalne”. Natalia Dąbrowska uzyskała II miejsce, a Damian Kłos i Magdalena Węgrzyn – ex aequo III miejsce. Wszyscy są uczniami klasy gimnazjalnej 3a. Ich zadaniem było zaprojektowanie logo na jubileusz 100 lat niepodległości Polski.

  Invalid Displayed Gallery


  Konkurs „Tajemnice Przyrody”

  Tajemnice Przyrody

  Zakończył się konkurs przyrodniczy  dla uczniów klasy czwartej w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach. Składał się on z trzech etapów. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy przyrodniczej wśród uczniów, zainteresowanie ich różnorodnością, bogactwem i pięknem przyrody, wykrywanie uzdolnień wśród dzieci, inspirowanie i rozwijanie ich zainteresowań. Konkurs był skorelowany z podręcznikiem ,,Tajemnice przyrody” i obejmował materiał z pięciu pierwszych  działów podręcznika do klasy czwartej.

  Do trzeciego etapu konkursu zakwalifikowali się Kostek Dominik (klasa IV a), Kasperowicz Tymoteusz (klasa IV c), Nowaczyk Maja (klasa IV c), Koziołek Marcel (klasa IV e), Prymatczuk Wiktor (klasa IV e), Paszkiewicz Filip (klasa IV f).

  W trzecim etapie świetnie spisał się Kostek Dominik, który zajął pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło Marcelowi Koziołek, a trzecie miejsce zdobył Paszkiewicz Filip. Zwycięzcom gratuluję  i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

  Opiekun Joanna Korsak


  Wyniki Małej Olimpiady Matematycznej

  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Małej Olimpiady Matematyczne – protokół MOM.


  Konkurs Pięknego Pisania

  children-1716239_64012 kwietnia 16 pierwszoklasistów brało udział w Konkursie Pięknego Pisania. Uczniowie mieli za zadanie przepisać tekst złożony z czterech zdań, zwracając uwagę na poprawność, kształt, połączenia liter i estetykę. Poziom prac był wyrównany. Wszystkie prace wykonane były estetycznie, cztery były bezbłędne.

  Najwięcej punktów zdobyli: Zuzanna Mikołajczyk z klasy I a, Zuzanna Wojnarowska z klasy I b, Oliwia Nowak z klasy I d.

  Organizatorki wręczyły laureatom nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.


  Olimpiada Informatyczna

  Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Latos z kl. VIc, Wojciech Sendyk z kl. Va i Jan Wieruszewski z kl. Va zdobyła I miejsce w VIII Małej Olimpiadzie Informatycznej. Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół z powiatu polkowickiego. Uczniowie musieli wykazać się dużą wiedzą w zakresie pojęć informatycznych oraz umiejętnościami edycji formatowania tekstu, tworzenia prezentacji multimedialnej, obróbki grafiki oraz znajomości arkusza kalkulacyjnego. Serdecznie gratulujemy!!!

  20180326_123135_resized

  CCI20180328_0001


  Ogólnopolska Młodzieżowa Olimpiada Informatyczna

  moi2 moi1

  10 marca 2018 r. w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się II etap zawodów drużynowych Ogólnopolskiej Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej. Była to już XII edycja tego prestiżowego konkursu dla uczniów wybitnie uzdolnionych informatycznie. Organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Talent, a rywalizacja odbywa się pod potronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas gimnazjanych: Szymon Kłos (IIa), Damian Kłos oraz Jakub Kermes (obaj z IIIa). O trudności olimiady świadczy fakt, że z Województwa Dolnośląskiego do II etapu zakwalifikowało się tylko 6 drużyn, w większości z Wrocławia.

  Uczniowie mieli do rozwiązania osiem zadań algorytmicznych w tekstowym języku programowania z zakresu informatyki, matematyki i fizyki, o poziomie trudnosci wykraczającym nie tylko poza zakres gimnazjum, ale nawet szkoły średniej. W rezultacie nasi gimnazjaliści zostali sklasyfikowani na 43 miejscu w kraju. Biorąc pod uwagę, że rywalizowali z uczniami z najlepszych szkół w Polsce, jest to wynik godny uznania.


  Konkurs plastyczny klas I – III

  konkurs plastyczny

  20 lutego ogłoszono wyniki szkolnego konkursu plastycznego klas I –III „Zimowe zabawy”. Organizatorzy przyjęli 61 prac od uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Najliczniejszą grupę stanowili pierwszoklasiści i to oni zdobyli najwięcej nagród.

  Klasy I

  I m. – Oliwia Lidka klasa Ia
  II m. – Hanna Szczygieł i Zuzanna Igras z klasy Id
  III m. – Magdalena Jasińska z klasy Ic  i Hanna Poczynek z klasy Ia

  Klasy II

  I m.- Amelka Czajka klasa IIa
  II m. – Ada Korsak klasa IIa

  Klasy III

  I m. – Kaja Dukaczewska klasa IIIa
  II m.-  Justyna Liberska klasa IIIa
  III m. – Gracjan Pośpiech z klasy IIIc  i Antoni Teper z klasy IIIa.

  Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły.

  Wszystkim biorącym udział w konkursie życzymy wielu sukcesów plastycznych.

  Organizatorzy:
  Dorota Gołębiowska i Elżbieta Jerszyńska


  Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III Szkół Podstawowych

  Powiatowy Konkurs Matematyczny klas III Szkół Podstawowych odbył się 10 lutego 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach.

  Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Polkowickiego – pan Marek Tramś,

  Fundatorem wszystkich nagród był Powiat Polkowicki.

  W konkursie wzięło udział  czterdziestu dwóch uczniów z czternastu szkół Powiatu Polkowickiego. Uczniowie w czasie sześćdziesięciu minut rozwiązywali test złożony
  z dwudziestu zadań.

  I miejsce zajął Gracjan Kijaszko ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach

  II miejsce zajął Radło Kewin ze Szkoły Podstawowej w Radwanicach

  III miejsce zajęli równorzędnie: Zieliński Michał ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach i Szczerbanowicz Julia ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach

  Przyznano również wyróżnienia dla :

  • ze Szkoły Podstawowej z Jędrzychowa
  • ze Szkoły Podstawowej z Jędrzychowa
  • ze Szkoły Podstawowej z Jędrzychowa

  Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyły ogromne emocje, gdyż nagrody ufundowane przez Pana Starostę były bardzo atrakcyjne- gry rozwijające logiczne myślenie.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali niespodzianki w postaci kostki –  m łamigłówki.

  SONY DSC

  SONY DSC

  SONY DSC

  SONY DSC


  Logopedyczny Konkurs Plastyczny

  Dnia 05.02.2018 r. ogłoszono wyniki Gminnego Logopedycznego Konkursu Plastycznego: „Rysujemy rymy – słowem i kredką”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Polkowice. Celem konkursu było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności oraz zdolności plastycznych. Wpłynęło 56 prac wykonanych różnymi, ciekawymi technikami plastycznymi. Jury wybrało zwycięzców w trzech kategoriach:

  Kategoria I – dzieci 5- i 6 – letnie

  I miejsce – Milena Krawczyk z Przedszkola Miejskiego nr 6
  II miejsce – Kamila Karpiel z Anglojęzycznego Punktu Przedszkolnego Magic Nursery
  III miejsce – Armin Wojciński z Przedszkola Miejskiego nr 3
  Wyróżnienie – Szymon Rekis z Anglojęzycznego Punktu Przedszkolnego Magic Nursery

  Kategoria II – klasy I–II

  I miejsce – Maciej Bobeła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach
  II miejsce – Maja Grzybowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach
  III miejsce – Alicja Madej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach
  Wyróżnienie – Zuzanna Mikołajczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach

  Kategoria III – klasy III

  I miejsce – Antoni Teper ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach
  II miejsce – Milena Zając ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach
  III miejsce – Daniela Wojcińska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach
  Wyróżnienie – Miłosz Wybieralski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach

  Zamierzone cele konkursu zostały zrealizowane, a najlepsze prace nagrodzone. Nagrody sfinansowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach.

  Zwycięzcom gratulujemy!


  XIV Powiatowy Konkurs Kolęd w Gaworzycach

  9 grudnia uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem pani Iwony Łachowskiej,  brali udział w XIV Powiatowym Konkursie Kolęd w Gaworzycach.

  Zespół wokalny z klas II i III w składzie: Ola Regulska, Jasiu Tutko, Maja Koncur, Karolina Milczarczyk, Pola Gliszczyńska wyśpiewał sobie I miejsce   w swojej kategorii, Oktawia Lichtańska z klasy IV e otrzymała III miejsce w kategorii solistów, a zespół klas IV- V w składzie: Kornelia Zborowska, Wiktoria Hendzel, Kornelia Kotowska, Natalia Zielińska, Ola Czerep, Bianka Sygnat, otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii. Szkołę reprezentowała też pięknie Ala Rękas z klasy II.

  Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a występowały aż 34 podmioty (zespoły i soliści). Wszystkim gratulujemy.

  IMG_3676   IMG_3686


  Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna

  29 listopada 2017 r. odbył się szkolny etap zawodów drużynowych XII ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Konkurs odbywał się na platformie internetowej i polegał na rozwiązaniu przez czteroosobową drużynę ośmiu zadań programistycznych.

  W skali kraju wzięło w nim udział ponad 100 drużyn, a z naszej szkoły uczestniczyły dwa zespoły. W skład naszych drużyn wchodzili: Damian Kłos, Jakub Kermes (obaj z klasy 3a gimnazjalnej), Szymon Kłos i Jakub Machowicz (obaj z klasy 2a gimnazjalnej) oraz Mikołaj Sychowicz (2a), Michał Gliszczyński (2a), Sławomir Abramowicz (3f) i Michał Krawiec (7a). Wszyscy uczniowie uczęszczają na zajęcia międzyszkolnej Akademii Programowania, gdzie uczą się rozwiązywać problemy algorytmiczne przy pomocy języka programowania C++.

  Które drużyny zakwalifikują się do II etapu (który odbędzie się w marcu przyszłego roku), będzie wiadomo dopiero za kilka tygodni.


  Konkurs pieśni patriotycznej

  Dnia 22.11.2017 odbył się
  Konkurs pieśni patriotycznej.
  Wystąpiło 36 wokalistów.

  Oto wyniki:

  I miejsce – w kat IV-VI
  Ola Czerep
  Bianka Sygnat
  Oktawia Lichtańska
  Julia Galant z klasy IV

  I również I miejsce w kategorii I- III
  Ala Rękas
  Gosia Sakwerda
  Martyna Walaszczyk
  Bartek Przybylski
  Ala Madej  z klasy II

  II miejsce
  Ala Rękas – z klasy II
  oraz Ola Ferster – kl IV

  III miejsce
  Oliwia Muszyńska z kl II
  Gosia Bednarek z kl IV
  oraz Karolina Ciechanowicz z kl IV

  Wyróżnienie
  Tymek Kasperowicz z klasy IV

  WP_20171122_007

  Dziękujemy za występ oraz doping wielu rodziców:))

  Iwona Łachowska


  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „DZIECIĘCE RECYTACJE”

  W dniach 7 i 8 listopada 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs pod hasłem „Dziecięce recytacje”. Konkursowe zmagania przeprowadzono w dwóch kategoriach wiekowych:

  – 7 listopada zaprezentowało się 18 uczniów klas O – I,

  – 8 listopada wzięło udział 22 uczniów klas II – III.

  Jurorzy wyłonili następujących laureatów konkursu:

  w kategorii klas O – I:

  I miejsce – Ignacy Fiszer z kl. Ib
  II miejsce – Iga Nowak z kl. Id  oraz  Szymon Plok z kl. Ic
  III miejsce – Maja Chwierut z kl. O

  wyróżnienia: Dobosz Martyna z kl. Id

  w kategorii klas II – III:

  I miejsce – Hanna Wodzisławska z kl. IIId  oraz Antoni Teper z kl. IIIa
  II miejsce – Lena Lipiarz z kl. IIb
  III miejsce – Wiktoria Jankowska z kl. IIIa

  wyróżnienia: Łucja Wróblewska IIId, Adrianna Korsak z kl. IIa  oraz  Nadia Nowak z kl. IIIf

  Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci gier edukacyjnych, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Nagrody i upominki zakupiono ze środków pieniężnych otrzymanych od Rady Rodziców. Podczas konkursów dzieci wspierali i oklaskiwali licznie zgromadzeni członkowie rodzin.

  Laureaci konkursu, którzy zajęli miejsca od I do III, będą reprezentowali naszą Szkołę
  w XXI Powiatowym Konkursie „Srebrna Muza”, organizowanym przez Polkowickie Centrum Animacji.

  Laureatom serdecznie gratulujemy, a Nauczycielom i Rodzicom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

  Organizatorzy: Beata Wierdak, Agnieszka Jankowska, Małgorzata Jakubowska.


  Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny

  Już po raz szesnasty Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Legnicy zorganizowało Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”. 23 listopada br. w sali widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i rozdanie nagród wyróżnionym uczniom.

  Z naszej szkoły cztery osoby zostały laureatami w kategorii fotograficznej. Dawid Łyga z klasy gimnazjalnej IIIa zajął III miejsce, natomiast Jakub Bryl, Damian Kłos i Zuzanna Koncur (wszyscy z klasy IIIa) zdobyli wyróżnienia. Oprócz dyplomów uczniowie otrzymali upominki w postaci odtwarzacza MP4 (za III miejsce) i książek.

  Wszystkie  nagrodzone i wyróżnione zdjęcia z naszej szkoły można obejrzeć na Szkolnym Portalu Edukacyjnym w dziale Prace uczniów.


  Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  Dnia 21 listopada odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, który otworzył drogę laureatom do udziału w Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej.

  W konkursie wzięło udział 21 uczestników, byli to uczniowie klas I-III oraz IV-VII, którzy zaprezentowali przygotowane przez siebie  utwory w języku angielskim i niemieckim.

   Jury, po wysłuchaniu piosenek, ustaliło następujące wyniki konkursu:

  KATEGORIA  KLAS I-III

  1. MAJA JARECKA KL. III B
  2. POLA GLISZCZYŃSKA KL. III B
  3. MARTYNA WALASZCZYK KL. III F

  KATEGORIA KLAS IV-VII

  1. KINGA PRZYCHODZIEŃ KL. VII C
  2. KONRAD BANASIK KL. V C
  3. WIKTORIA HENDZEL KL. V D

  Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za przygotowanie!

  1  2  3 4


  XII Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

  PKPPDnia 10.11.2017 uczennice klasy 4e – Oktawia Lichtańska oraz Bianka Sygnat brały udział w XII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Jędrzychowie pod patronatem Starosty Polkowickiego.

  Spośród 15 wokalistów Oktawia wyśpiewała sobie wyróżnienie śpiewając piosenkę „11 listopada”.

  Serdecznie gratulujemy obu dziewczynkom.

  Iwona Łachowska


  Szkolny Konkurs Recytatorski

  9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. W czytelni szkolnej uczniowie klas 4-7 prezentowali przygotowane utwory. Były zabawne i poważne, a wszyscy uczestnicy byli solidnie przygotowani. Jury w składzie: pani dyrektor Wioletta Ginczelewska, pani pedagog i polonistka – Elżbieta Turbińska oraz pani Iwona Idzikowska – pani bibliotekarka – po wysłuchaniu prezentacji ustaliły wyniki konkursu.

   

  Nagrodzeni uczniowie to:

  I miejsce – Maja Wesołek  z klasy VII a
  II miejsce – Karol Pietrzyk – kl. VI b
  III miejsce – Hanna Doskocz –  z klasy VII
  III miejsce – Dawid Halaś – kl. V c
  Wyr. Zuzanna Koziołek z klasy VII  i Maria Huzarska z kl .IV d.

   

  Zwycięzcom gratulujemy!

  4306 176099 20171109 27543066 876399


  Karykatura mojego nauczyciela

  Wyniki konkursu plastycznego „Karykatura mojego nauczyciela”. Jury w składzie: p. Suchańska, p. Maraj, i p. Ciupka postanowiło wyróżnić następujące prace:

  Zuzi Wojnarowskiej kl. Ib, p. Monika Mitka
  Małgorzaty Murawskiej kl. IIc, p. Beata Kaczanowska
  Nadia Nowak kl. IIIf, p. Wiesława Machtałowicz
  Karolina Pietrasik kl. IVf, p. Ewa Woźna
  Wiktoria Ambroziak kl. Va, p. Weronika Maraj
  Albert Chmielowski kl. VIa, p. Włodzimierz Liberski

  Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom. O terminie wręczenia dyplomów i nagród poinformujemy w późniejszym terminie, za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

  Zapraszamy do obejrzenia prac.

  DSCN1228  DSCN1230  DSCN1231DSCN1232  DSCN1233DSCN1234  DSCN1236  DSCN1237  DSCN1238  DSCN1239  DSCN1240  DSCN1241    DSCN1243  DSCN1244  DSCN1245  DSCN1246  DSCN1247  DSCN1248 DSCN1249DSCN1250 DSCN1259

 • Kontakt

  adres
 • Wirtualny spacer

 • free vector