• Historia szkoły

Uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Polkowicach nastąpiło 1 września 1974 roku . Była to trzecia z kolei placówka oświatowo – wychowawcza w mieście, wybudowana na terenie powstającego Osiedla Gwarków. W pierwszym roku uczyło się w niej 489 uczniów pod opieką
    19-osobowej kadry pedagogicznej. Dyrektorem nowej placówki została mgr Maria Barańska, a jej zastępcą Józefa Żurakowska.

Od samego początku, część izb lekcyjnych w tym budynku zajmowało również Liceum Ogólnokształcące. Od września 1978 roku do czerwca 1992 roku obie szkoły, a od 1981 także Zasadnicza Szkoła Zawodowa, funkcjonowały pod wspólnym szyldem Zespołu Szkół Ogólnokształcących i pod jednym kierownictwem.

W tym okresie uległa poprawie baza dydaktyczna placówki, powstawały pracownie przedmiotowe, zagospodarowano teren wokół budynku, systematycznie doposażano sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę i stołówkę w niezbędny sprzęt i pomoce naukowe. Największym mankamentem był brak sali gimnastycznej. Budowa obiektów sportowo-rekreacyjnych, w skład których weszły dwie sale gimnastyczne i kryty basen kąpielowy z podgrzewaną wodą, zrealizowana została dopiero w

budowa budowa1
    W listopadzie 1986 roku, po 12 latach swojego istnienia, szkoła otrzymała imię

apel1mapel2m poczetm

p1040027p1030995

Od września 1992 roku, dotychczasowy Zespół Szkół Ogólnokształcących podzielony został na dwie placówki: Szkołę Podstawową i Zespół Szkół, który w okresie dwóch lat ostatecznie przeprowadził się do nowo wybudowanego obiektu przy ulicy Skalników. Kierownictwo w Szkole Podstawowej nr 3 objął mgr Włodzimierz Liberski, na jego zastępcę powołano mgr Marię Kulewicz. We wrześniu 1995 roku drugim zastępcą została mgr Lidia Lichwa.

DYREKTORZY I WICEDYREKTORZY SP 3
    w Polkowicach