Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach

Dzień Drzwi Otwartych odbył się w naszej szkole 7 marca br. Przyjęliśmy 200 przedszkolaków z grup „zerowych”.  Każda grupa miała opiekunkę – uczennicę z Samorządu Uczniowskiego, która  była przewodnikiem po naszej szkole.  Dzień  rozpoczął się przywitaniem  wszystkich gości przez panią Dyrektor oraz pokazem  układu  ćwiczeń grupy gimnastyczno – tanecznej z klas I-III prowadzonej przez p. I. Kaftan – Mielczarczyk oraz okrzykiem „SP-3 super szkoła!!! Jest lubiana dookoła!!! Bo w niej super się bawimy!!! Chętnie do niej przychodzimy!!! Kolejnym etapem były zajęcia w rożnych częściach szkoły pod opieką uczennic z samorządu. W dużej sali gimnastycznej dzieci bawiły się na torach przeszkód pod opieką p. Mielczarczyk o raz D. Blicharskej). W małej  sali młodsze dzieci uczyły się jak korzystać z programu Art Studio i Scratch Junior w tabletach. Mali goście wykonywali  kolorowe rysunki i programowali pod opieką uczniów pana Olejniczaka.  Kolejna grupa w tym samym czasie, w również w małej sali gimnastycznej obserwowała oraz brała udział w eksperymentach przyrodniczych. Przygotowali je uczniowie p. Korsak. Dzieci zwiedzały również szkołę: sale edukacji wczesnoszkolnej  p. Koncur oraz p. Kaczanowska), bibliotekę z czytelnią, basen, kącik relaksacyjny, stołówkę, salę ceramiki. Wzięły też udział w warsztatach tanecznych oraz części zabawowo- konkursowej, specjalnie przygotowanej dla przedszkolaków przez panie ze świetlicy. Na zakończenie tych dynamicznych zajęć dzieci zostały zaproszone do sali A na zdrowy poczęstunek – owoce o raz  kompot przygotowane przez panie z szkolnej stołówki. Pożegnaliśmy „zerówkowiczów” słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Osoby zaangażowane:

– p. Grażyna Habraszka – organizator

– p. Dariusz Olejniczak

– p. Joanna Korsak

– p. Izabela Kaftan-Milczarczyk

– p. Danuta Blicharska

– uczennice z Samorządu Uczniowskiego (7 osób)

– podopieczni p. Olejniczaka (6 osób)

– wychowawcy świetlicy

– wychowawcy klas III

Możliwość komentowania Drzwi Otwarte w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach została wyłączona

Dodawanie komentarzy zablokowane