„JEST TAKA CIERPIENIA GRANICA, ZA KTÓRĄ SIĘ UŚMIECH POGODNY ZACZYNA”.

piątek, 14 czerwca 2024

Rok 2024 ustanowiono Rokiem Czesława Miłosza, polskiego poety i Noblisty. Klas 7a i 7d zostały zaproszone do Biblioteki Miejskiej na  warsztaty biograficzno-literackie:  „JEST TAKA CIERPIENIA GRANICA, ZA KTÓRĄ SIĘ UŚMIECH POGODNY ZACZYNA”. Głównym ich celem było upowszechnianie wiedzy o życiu i twórczości Czesława Miłosza oraz przybliżanie jego dzieł. Prowadząca Monika Sawicka-Kacprzak (pisarka, dziennikarka, w naszej bibliotece znajdują się jej powieści „Kruchość porcelany, „Serwantka” oraz „Demi-sec”) wskazała zarówno tło historyczne dzieł Noblisty, jak i ich ciągle aktualne przesłanie.

nauczyciele bibliotekarze

red. sp3_maciej_juszczak

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: