O retoryce

wtorek, 4 czerwca 2024

24 maja 2024 roku byliśmy z wizytą w Bibliotece Miejskiej w Polkowicach. Gościem był pan Michał Rusinek – literaturoznawca, pisarz, tłumacz, wykładowca historii literatury i retoryki na Wydziale Polonistyki UJ. Przez wiele lat pełnił funkcję sekretarza Noblistki – Wisławy Szymborskiej, a obecnie prowadzi fundację jej imienia. Nasi uczniowie doskonale znali M. Rusinka z lekcji bibliotecznych realizowanych w naszej szkole w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska”. Wykład „O retoryce” był próbą odpowiedzi na pytania Co to znaczy kogoś przekonać? Czy słowo ma moc zmieniania rzeczywistości? Jak się wypowiadać bez używania toksycznych słów?

                                                                                                                       E. Turbińska, A. Stefaniak –

                                                                                                             nauczyciele bibliotekarze

red. sp3_maciej_juszczak

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: