Teatr Kamishibai po angielsku

piątek, 1 grudnia 2023

25 października uczniowie klas trzecich uczestniczyli w niezwykłej lekcji języka angielskiego – byli zarówno widzami, jak i aktywnymi uczestnikami Teatru Kamishibai, w którym lektorem – narratorem była nauczycielka języka angielskiego Pani Agnieszka Knihnicka. Na jednej z lekcji poprzedzających wizytę w teatrze uczniowie zapoznali się ze słowami kluczami zawartymi w opowieści o „Gąsienicy, która stała się motylem” (How a Littre Butterfly Became a Butterfly), co pomogło im zrozumieć treść przedstawienia. W trakcie opowieści uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez narratora tj.: Do you like painting? What would you like to paint? What colour would it be? etc. Po skończonym przedstawieniu uczniowie dowiedzieli się o tym jak powstał Teatr Kamishibai z prezentacji multimedialnej przygotowanej przez nauczycielkę bibliotekarkę Panią Anetę Stefaniak. Na zakończenie pobytu trzecioklasiści wzięli udział w krótkim quizie oraz wykonali prace plastyczne.

red. sp3_maciej_juszczak

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: