Dzień Tradycji – co się działo w ostatnim szkolnym dniu 2019 r.?

W piątek 20.12.2019 obchodziliśmy w szkole Dzień Tradycji. W tym roku wyjątkowe Jasełka przygotowały panie Izabela Kaftan-Milczarczyk i Weronika Maraj wraz z grupą taneczo – gimnastyczną i klasą 6c. W nastrojowej scenerii pięknie tańczyły diabły i anioły, a końcowy pokaz akrobatyczny wzbudził ogromny aplauz widzów. Kolędy śpiewano wspólnie w trakcie Jasełek jak i w sali muzycznej pod opieką pani Joanny Kący. Quiz świąteczny nt. tradycji w Polsce i na świecie przygotowali i przeprowadzili dla młodszych kolegów z klas piątych uczniowie z klasy 7d - Nikola, Maja i Kacper. Rywalizacja budziła wiele emocji, dla najlepszych były słodkości. Warsztaty ozdób świątecznych  prowadzono w Klubie Sezam i na  lekcjach pań: Agnieszki Klasowskiej, Aleksandry Kowalskiej i Eweliny Róg z uczniami z klasy 7b: Bianką, Mają, Bartkiem i Igorem. Świąteczne karaoke ćwiczono na lekcjach języków obcych. Pod okiem pana Macieja Juszczaka na lekcjach informatyki klasy wykonywały świąteczne zwiastuny filmowe. Niektóre klasy o tradycjach mówiły w czasie świątecznych spotkań z wychowawcą. W budynku przy ulicy Kominka również uroczyście obchodzono Dzień Tradycji. Uczniowie mogli obejrzeć piękne Jasełka pt. ”Dzisiaj w Betlejem”, przygotowane przez Panie katechetki – Monikę  Oniszko i Annę Piękoś oraz występ wokalno-taneczny zespołu „Iskierki”, przygotowany przez Panią Agatę Kusiak. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego kolędowania… Tradycję bożonarodzeniową nauczyciele wraz z uczniami kultywowali również organizując piękne, kameralne spotkania wigilijne, podczas  których było dzielenie się opłatkiem, składanie świątecznych życzeń i świąteczny poczęstunek.

Dzień był pełen wrażeń i wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

JW