LISTOPAD W WÜRZBURGU

W dniach 25 – 29 listopada 17 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami – panią Sylwią Juszczak, nauczycielką j. niemieckiego  i panią Marzeną Adamczyk, nauczycielką wychowania fizycznego – przebywało w Niemczech, w Würzburgu.  Uczniowie brali udział w polsko – niemieckim  spotkaniu  młodzieży, w ramach projektu „Brücken bauen” ( Budować  mosty),. W trakcie pobytu  mieszkali w placówce szkoleniowej dzieci i młodzieży Jugendbildungsstӓtte Unterfranken , gdzie wraz z uczniami klasy 7 g Mittelschule Heuchelhof i ich nauczycielkami uczestniczyli w licznych warsztatach, prowadzonych równocześnie w języku polskim i niemieckim. Jednym z tematów  warsztatów była mowa nienawiści, po niemiecku „Hassrede”. Oprócz warsztatów nasi uczniowie odwiedzili szkołę swoich niemieckich kolegów i koleżanek, po której byli oprowadzani przez klasę 9 g wraz z wychowawcą. Młodzież zwiedziła  także zabytkowe centrum Würzburga. Produktem finalnym spotkania był teledysk,  w którym brali udział polscy i niemieccy uczniowie.  Pięć dni minęło bardzo szybko i wszystkim było żal odjeżdżać. Udział w spotkaniu naszych uczniów  był możliwy dzięki Fundacji BEZLIK i dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Jest duże prawdopodobieństwo, że polscy i niemieccy uczniowie będą mogli spotkać się ponownie.