100 lat dla Biało-Czerwonej

100 lat dla Biało-Czerwonej – tak brzmiał tytuł projektu przygotowanego przez wychowawców klas piątych. W jego ramach uczniowie nie tylko poznali podstawowe fakty dotyczące naszej historii i symboli narodowych, ale także nagrali słuchowiska i audiobooki, wykorzystując do tego polskie legendy. Podsumowaniem naszym działań był czwartkowy „Międzyklasowy escape school”, który przyniósł nam wszystkim wiele emocji i wrażeń. Odwiedzając różne pokoje (np. mowy ojczystej, historyczny, języków obcych, artystyczny czy kącik sportowy), zmierzyliśmy się nie tylko z naszą wiedzą, ale i… współpracą w zespole, dyscypliną, uważnym słuchaniem i czytaniem. Najpierw musieliśmy, na podstawie wskazówki, odnaleźć zadanie, następnie je rozwiązać, dzięki czemu zyskiwaliśmy wskazówkę do kolejnego zadania. Po ich rozwiązaniu otrzymywaliśmy puzzle, które na koniec złożyliśmy w całość, by odnaleźć fragment zagubionego klucza. Każda klasa znalazła jego część w innym miejscu w szkole. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy się okazało, że to klucz do wolności. Chcieliśmy uciec ze szkoły…, ale klucz nie mówił o takiej wolności. Przedstawiał dwie fotografie: czarno-białą z 1918 roku oraz kolorową – z naszego wieku. To był klucz do innej wolności: wolnej ojczyzny, wolności słowa i poszanowania innych.
    Na razie klucz zawieszono przy sali 203. Niech nam przypomina, że mieliśmy szczęście, obchodząc setną rocznicę niepodległości. Następna taka okazja dopiero za 100 lat :).

Możliwość komentowania 100 lat dla Biało-Czerwonej została wyłączona

Dodawanie komentarzy zablokowane